DENONCIMI/ Ngjarja e rëndë e Kavajës ku u përfshi edhe një e mitur, u fsheh me urdhër nga lart!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka thënë sot se ngjarja shumë e rëndë ku u përfshi një minorene, u fsheh me urdhër nga sipër, duke aluduar për kryeministrin Edi Rama. Në një status në “Facebook”, Berisha publikon mesazhin e një qytetari dixhital që tregon detaje të tjera për ngjarjen e rëndë që tronditi jo vetëm Kavajë por edhe më gjerë. Më postë mund të lexoni të plotë postimin e ish- kryeministrit në rrjetet sociale.

STATUSI I BERISHËS

Urdhri për fshehjen e përdhunimit të vajzës së mitur u dha nga sipër. Familjarët denoncuan në polici krimin. Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Përshëndetje dr. përdhunimet kanë ndodhur jashtë ambienteve të shkollës, mësuesja kujdestare bashkë me drejtoreshën evidentojnë ngjarjet, informojnë mamanë e vajzës. I ati ndodhej në Itali. Informohet dhe ai, vjen nga Italia dhe bashkë me vajzën bëjnë denoncim në polici.

Më pas policia e ka mbajtur të fshehte si akt për arsyet e veta të turpshme! Në polici thuhet se pas denoncimit policia e Kavajës i thirri por u liruan menjëherë njëlloj si në rastin Rexhep Rrajës. Ata djem kanë baballarët biznesmen me lidhje të forta politike dhe oficer policie. Por në polici flitet se fshehja e krimit është bërë me urdhër nga sipër me ndërhyrjen direkte të kryeministrit tek ministria arsimit dhe ajo e brendshme doktor.

Megjithatë ju keni infot e tua më të detajuara.

Loading...

Më shumë artikuj nga ShkodraWeb:

PROTESTA “16 SHKURT”/ Basha i referohet Skenderbeut: Të ngrihemi si 500 vjet më parë…

VËZHGIMI/ Dyshimet mbi produktet e EHW-së që blejmë në markete, çfarë po hamë…?

Gjimnazi ishte mbyllur në 2016-ën por “fabrikonte” akoma diploma, “fluturon” titullari i Drejtorisë Arsimore Rajonale…

Close