DENONCIMI – “Mbjellje masive e Háshàshit në Qarkun e Shkodrës”, Berisha publikon mesazhet e qytetarëve “dixhital”

Shkruan në Facebook ish- kryeministri Berisha: Mbjellje masive e Háshàshit ne qarkun e Shkodres! Nen patronazhin e nàrkótráfikantit te damkosur, nárkòdrejtorit te Nàrkópólicise se Shkodres, Niko Brahimi. Lexoni mesazhet e qytetareve dixhital. sb

Pershendetje doktor Berisha,


Ju bej me dije se muajt e fundit ka nje rritje te madhe te sasise se drógès (kànábìsít) qe po mbillet e kultivohet ne zonen e qarkut Shkoder, Bashkia Shkoder, ne fshatrat Pult, Shosh, Guri i Zi, Shale dhe bashkine Vau i Dejes dhe fshatrat ne kete zone, Vig Mnele, Temal dhe Shllak. Jam deshmitar okular i parcelave te mbjella me sasi te frikshme drògé ne kete zone, te cilat flitet se kontrollohen nga drejtori i Policise Shkoder, Niko Brahimaj dhe vartesit te tij, Ardit Hasanbega, nipi i Haki Hasanbeges i perjashtuar nga policia e shtetit me nr. shkrese 8246, date 01/07/2016 per perfshirje ne kultivim, tregtim dhe tràfíkim te lendeve nárkòtike.

Mesa duket tani i ka kaluar stafeta nipit te tij per te vazhduar trafikun e drógès. Para pak ditesh kemi pare forca policie qe patrullonin ne zone dhe nuk lejonin asnje makine te kalonte, madje mbanin shenim dhe cdo targe mjeti qe qarkullonte prane parcelave. Une do mundohem te nis dhe foto e prova te tjera tek ju por do doja shume qe kete skándàal ta benit publik sepse e gjithe Shkodra e di se cfare po ndodh ne zonen tone, por askush nuk guxon te flase nga frika. Drógá po mbillet per te blere vota e per ti dhene mandatin e rradhes krímìnèlit Edi Rama. Ju lutem anonim dhe se shpejti do ju dergoj dhe foto qe faktojne denoncimin tim.

Peshedetje Sali berisha jam nje banore e dugagjint ktej ne dugjin po bahet nami Kan mbjedh gjitha tokat dròg ktej po bahet hataja te gjith te àrmátosun nuk po ne lejojn me shku en toka tona jan ma shum se 20000.bim te mbjedhura vetem ne ish komunen e pultit Ne fshatin plan po bahet nami aty nuk te lejojn me u fut ne fshat hic kishin dal ni jav ma par rreth 100 forca policijet

Me drona e me e ku po di Un rasisht u takova me ta edhe ni prej tyre e kishim mik shpijet edhe me bani muhabet i thash a gjet gja mu pergjigj ktu asht plot po kena urdhen vetem me ec rruges jo me u fut ne parcela se ba me hek vetem ni bim Na shkarkojn direkt se asht lidhur niko brahimaj me shefat e ti ju kan premtu 30 perqid ktu ne plan kan ardhur mbi 50 pakistn putor me punu ktu po bahet hataja Zoti ne shpetoft kshtu po noll ne ish komunen shal shosh ne cdo ven Toplan gjithkun ju lumtem na ndimoni se nuk gjejm mbeshtje kun Rrespekte per ty tan jetn ju lutem anonim te bekoft zoti edhe kjo dit e malle

Postimi i ish- kryeministrit Sali Berisha në faqen e tij zyrtare në Facebook
Copyright © ShkodraWeb Media

ShkodraWeb Media

ShkodraWeb Media