“Dëmtimi më i madh i karrierës time”, kampioni i Europës Izmir Smajlaj e pëson nga gara në “Loro Boriçi”…

Shkruan në Facebook kampioni i Europës në atletikë Izmir Smajlaj: Ndonese dola i pari ne garen e “Kupes se Shqiperise”, kjo gare me coj ne demtimin me te madh te karrieres sime.

Keputje totale te ligamenteve, dhimbje e humbje e tere atyre ore stervitje intensive per tiu dhene nje rekord te ri kombetar.


Fatkeqesisht me duhet te operohem dhe rikuperimi do te zgjase disa muaj, por jam i sigurt qe do te rikthehem shume here me i forte per tiu nderuar ne kompeticione kombetare e nderkombetare. 💪🏻

Dua tiu falenderoj te gjithe tifozeve te shumte qe ishin ne stadium, miqve, familjes e trajnerit, qe me duartrokiten e qendruan prane meje! Nderime e respekt ndaj jush!