Deklarata e Hajdarit për të mos “djegur mandatin”, PD: Nuk është antare e partisë, nga sot nuk përfaqëson më PD-në…

Partia Demokratike ka reaguar pas vendimit të Rudina Hajdarit për mosdjegien e mandatit. Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi deklaron se “Rudina Hajdari nuk është më as anëtare e Këshillit Kombëtar të PDSH. Kaq mjafton, sepse formalisht ajo nuk rezulton e regjistruar si anëtare e Partisë Demokratike” thotë ai.

“Vendimi i Rudina Hajdarit është personal. Mandati është i demokratëve! Është e qartë se nga sot ajo nuk përfaqëson më Partinë Demokratike në Parlamentin e Krimit dhe për pasojë nuk është më as anëtare e Këshillit Kombëtar të PDSH. Kaq mjafton! Në rastin e Rudina Hajdarit, çdo vendim statutor është i panevojshëm, sepse formalisht ajo nuk rezulton e regjistruar si anëtare e Partisë Demokratike.

Azem Hajdari ka qenë, është dhe do të mbetet simbol i demokratëve dhe historisë së Partisë Demokratike. Beteja dhe amaneti i tij për liri dhe demokraci është sot më aktual se kurrë, kur Shqipëria rrezikohet nga një Qeveri ilegjitime, kriminale dhe e korruptuar. Për këtë amanet të Azem Hajdarit foli Kiri Hajdari në protestën e 5 Marsit, përkrah demokratëve që dorëzuan mandatet e deputetëve.

Sakrifica sublime e Azem Hajdarit nuk do të shkojë dëm. Demokratët dhe qytetarët janë në këmbë për të mbrojtur Lirinë dhe Demokracinë, për të mos lejuar që shqiptarët të qeverisen nga krimi. Ata kanë folur qartë më 16 Shkurt dhe do të flasin edhe më qartë më 16 Mars: Shqipëria do të bëhet si gjithë Europa. Koha e Edi Ramës ka mbaruar!”, shkruan Bardhi.

Loading...

Postimet e fundit nga ShkodraWeb

MINUTA E FUNDIT/ Përplasja tek “Petro Nini” në Tiranë, “fluturon” drejtori i Policisë së Tiranës…

Drejtori...

NDODHI AJO QË PRITEJ/ Kryeministri “bën magji” edhe për futbollin, bojkoti mbaroi- nesër rifillon futbolli…

Ndodhi...

MINUTA E FUNDIT/ Rudina Hajdari merr vendimin për fatin e mandatit të deputetes…

Deputetja...

Close