Deklarata e ambasadës së SHBA, reagon Saimir Tahiri…

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka reaguar pas deklaratës së ambasadës amerikane në Tiranë ku përmendej dhe emri i tij. Në një status në “Facebook” duke iu referuar dy lajmeve të pasqyruara në “BalkanWeb”, i pari deklarata e ambasadës së SHBA dhe i dyti analiza e Andi Bushatit në News24, Tahiri shqipton një sërë akuzash.

“Sic nuk duhet te ndodhte ne nje vend normal, per fat te keq ka ndodhur qe Ambasada Amerikane ka folur per hetimin ndaj meje me shume se c’kam folur une vete. Ndodhi serisht edhe sot!

Ndersa ky lapsprishuri, e gjeti rastin e radhes te vjelli banakut duke me bere mua simbolin e deshtimit te reformes ne drejtesi.

Reformes ne drejtesi ne Itali e ka fjalen ky??? Atje ku u hetova jo politikisht por profesionalisht dhe perfundimi ishte SE NUK KAM ASNJE LIDHJE me gjithe llumin qe e ka mbushur opinionin punlik soji ketyre ketu.

Se c’lidhje ka reforma ne drejtesi ketu tek ne me hetimet nga Prokuroria Antimafia e Italise prej nga ku mora drejtesine qe me takonte, kete nuk e gjen dot as ky analisti ne kulm te ligesise se vet.

Por eshte motiv i bollshem per te hedhur balten e rradhes, sic kane bere me pash deri sot.

Une nuk besoj kurre se Ambasada Amerikane eshte kthyer ne Prokurori a Gjykate mu si ky klubi i analisteve palaco qe ka me kile ne vendin tone, ndaj e pershendes prononcimin me besimin se duam e presim te njejten gje; DREJTESIA TE BEJE DREJTESI!”.

Loading...

Postimet e fundit nga ShkodraWeb

FORMACIONET/ Shqipëria i beson sulmin një shkodrani, Balaj e nis si titullar- surpriza në mbrojtje…

Shqipëria...

Jozefina Topalli publikon foton dhe u kërkon ndjekësve në Facebook: Gjejeni judën!

Para...

DENONCIMI/ “Helmim masiv në çerdhen në Pukë, kryebashkiaku bën presion për të mbajtur ngjarjen të fshehtë”

Ish-...

Close