Cmenduri shqiptare, shqiptari 49- vjecar vret ish- gruan me thiken e bukes

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë pasdite në krahinën e Aleksandrisë, në Itali. Një shqiptar ka qëlluar për vdekje ish-gruan e tij, shtetasen rumune, Elena Seprodi.
Ngjarja ka ndodhur pas një sherri të ashpër mes çiftit, ku ka qenë shqiptari Kujtim Hasanaj, 49 vjeç, që i ka marrë jetën ish-bashkëshortes në shtëpinë e tij në Casale Monferrato.
49-vjeçari është arrestuar dhe është marrë në pyetje nga karabinierët. Mediat italiane raportojnë për një tradhti mes çiftit të ndarë dhe për një çështje parash.
Kanë qenë qytetarët, që kanë dëgjuar thirrjet e gruas, teksa po jepte shpirt, që kanë njoftuar menjëherë policinë. Karabinierët kanë mbërritur në vendngjarje, ku kanë gjetur gruan e vdekur, si dhe autorin e krimit me thikën e kuzhinës në dorë, të cilin e kanë ndaluar.