Braktisi stadiumin shumë para fundit të ndeshjes, presidenti Alban Xhaferi i zhgënjyer me humbjen ndaj Tiranës

Loja shume e dobet e kuqebluve i ka zhgenjyer te gjithe diten e djeshme. Si rrjedhoje, presidenti i Vllaznise Alban Xhaferi eshte larguar nga tribuna shume i merzitur, pa u mbyllur ndeshja diten e djeshme ndaj Tiranes.

Ai eshte takuar me presidentin e bardhebluve, Refik Halilin, duke e pershendetur dhe ka ikur menjehere kur po plotesohej minuta e 65-te e ndeshjes.


Nje gje te tille ka bere edhe sekretari i klubit Vllaznia, Blendi Dibra, menjehere pas golit te trete te Tiranes.

Ne fakt, te Vllaznia gjerat nuk po shkojne ashtu si duhet prej javesh, teksa deri ne fund kane mbetur edhe dy ndeshje, pikerisht ndaj Egnatias ne “Loro Boriçi” dhe Kastriotit ne transferte. /Nga Maringlen ZHIVANI/