Bie sërish numri, vetëm 70 jetë të humbura nga virusi në Itali, në rënie edhe rastet e reja…

Bie sërish numri i jetëve të humbura nga korona virusi në Itali. Pas një rritje të një ditë më parë ku ishin 117 persona që ndërruan jetë nga COVID-19, sot ka sërish ulje.

Në 24 orët e fundit Emergjencat Civile në shtetin fqinjë raportojnë 70 humbje të tjera jete nga virusi i frikshëm që deri në këto momente iu ka marrë jetën mbi 33.142 personave.


Rënie ka pësuar dhe numri i të infektuarve të rinj ku u shtuan dhe 593 persona të tjerë, pjesa më e madhe e të cilëve vijon të jetë në Lombardi. Deri tani në vend janë regjistruar 231.732 raste pozitive me COVID-19.

Copyright © ShkodraWeb Media

ShkodraWeb Media

ShkodraWeb Media