Berisha thirrje Rames: Kerko ndjese publike per firmen e Kristaqit per varjen e poetit

Shkruan ne Facebook ish- kryeministri Sali Berisha: Thirrje per ndjese publike drejtuar Edvin Kristaq Rames! Edvin! 29 vjet me pare, diktatori i fundit komunist shqiptar Ramiz Alia dhe babai yt biologjik Kristaq Rama, do firmosnin varjen publike te poetit Havzi Nela per vargjet e dy strofave te meposhtme. I bindur se ju personalisht nuk keni gisht, ju bej thirrje ne kete 27 vjetor t’i lexoni keto vargje dhe t’i kerkoni ndjese publike familjes se te ndjerit Havzi Nela per aktin terrorist te babait tuaj te 27 viteve me pare! sb. /ShkodraWeb/