Berisha “leshon” Lulzim Bashen: Gaboi me deputetet, keshilltaret i ka dizaster

Ish-kryeministri, Sali Berisha për herë të parë ka “thyer heshtjen” dhe ka vendosur të shprehë hapur në publik kritikat e tij të para për mënyrën se si Lulzim Basha po e drejton Partinë Demokratike. Në një intervistë të dhënë për gazetarin Çim Peka në syri.net, Berisha ndër të tjera është shprehur se “këshilltaret e Lulzim Bashës janë dizastro”.
Mandej ish-kryeministri ka komentuar edhe listën e deputetëve të rinj duke deklaruar se “ajo nuk ishte lista e PD, por lista Basha. Disa përjashtime janë të papranueshme. Unë s’do e bëja kurrë atë listë”, – është shprehur Berisha në intervistën që transmetohet pasditen e sotme.