ShkodraWeb Media

E Vërteta të bën të lirë!

“Basha zhvendoset të jetojë në vilën luksoze…”, reagon PD-ja: Ja e verteta, lajmi nga portale të kontrolluara nga…

Partia Demokratike ka reaguar pas lajmit se Lulzim Basha ka ndërruar shtëpi, duke u shvendosur në një prej vilave super-luksoze të kompleksit “Long Hill”.

PD nuk e mohon se Basha ka lënë shtëpinë e tij aktuale në katin e 12-të të një pallati pranë Stadiumit Qemal Stafa, dhe thotë se është zhvendosur përkohësisht në një shtëpi me qira, për shkak se banesa aktuale ka pësuar dëme nga tërmeti i madh i 21 shtatorit.

Reagimi i plotë i PD:

Në disa media është shpërndarë një dezinformim i qellimshëm lidhur me banesën e kryetarit të PD Lulzim Basha. Pas disa dëmeve të shkaktuara nga tërmeti, banesa e zotit Basha do të duhet t’i nënshtrohet disa punimeve të domosdoshme. Për këtë arsye zoti Basha dhe familja e tij janë zhvendosur përkohësisht në një banesë me qera, që nuk ka asnjë lidhje me fotot e rreme të shpërndara nga disa portale të kontrolluara nga qeveria. Banesa me qera e familjes së zotit Basha jo vetëm nuk ka pishinë, por është më e vogël sesa banesa e tij në rindertim. Gjithcka tjetër është trillim i sponsorizuar nga qeveria.

Për tu bërë pjesë e grupit "ShkodraWeb Media" mjafton të klikoni JOIN GROUP dhe kerkesa juaj do të shqyrtohet menjëherë. KOMUNITETI SHKODRAWEB MEDIA ONLINE: https://www.facebook.com/groups/shkodrawebportal/

Copyright ShkodraWeb Media © 2019 All rights reserved. | Politika e Privatësisë nga ShkodraWeb Media.