Barazimi në derbin e kryeqytetit i favorizon për tu shkëputur, ja si do të rreshtohet Vllaznia përballë Bylis nesër…

Është mbyllur pa fitues derbi i parë i këtij sezoni mes Tiranës dhe Partizanit. Një përballje pas shumë raste të rrezikshme. Vetëm 3 momente mund të evidentohen në këtë sfidë. Tentativa e Bardhit me kokë në pjesën e parë si dhe 2 pretendimet e Tiranës për 11-metërsh me anë të sulmuesit Muçi.


Ne kete menyre, me kete rezultat te barabarte, ne njefare menyre perfiton Vllaznia sepse ne rast fitoreje neser ndaj Bylisit, do te jete e vetme pastaj ne krye te renditjes. Ne kete menyre, tashme te gjithe shanset jane ne dore te vete kuqebluve dhe kjo eshte nje arsye me shume per te kerkuar trepikeshin neser ndaj ballshioteve.

Vllaznia do te luaje neser ndaj Bylisit ne oren 13.45 ne stadiumin “Loro Boriçi” dhe tashme çdo gje duket gati ne kampin shkodran.

Gjendja jo e mire shendetesore e Krujes se fundmi, ka prishur jo pak plane per stafin teknik qe do te jete i detyruar te beje ndonje levizje tjeter ndryshe nga sa e kishte menduar formacionin.

Keshtu, me shume te ngjare, tashme 11-shja baze eshte menduar dhe bere gati per takimin e neserm. Keshtu ne porte do te jete serish Zogoviç e po ashtu edhe ne mbrojtje do te luaje treshja e perbere nga Gurishta, Adili e Imami.


Ne mesfushe rikthehet Isaevski dhe Marku do te kaloje ne qender bashke me Krymin, ndersa ne vend te Krujes ne te djathte pritet te jete Ardit Hoxhaj. Si mesfushor i avancuar do te luaje perseri Imeri, ndersa edhe ne kete ndeshje, Vllaznia do te luaje me dy sulmues te mirefillte.

Dilaver dhe Dunga do te luajne perseri sebashku dhe do te kene per detyre te shenojne serish dhe ta ndihmojne Vllaznine per ta fituar ndeshjen e rradhes, me te cilen ajo do te ngjitej serish e vetme ne krye te renditjes.

ShkodraWeb Channel

ShkodraWeb Channel