Zjarr i permasave te medha ne Tirane, rrezikohen edhe disa banesa

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë kodrat e fshatit Ibë, në Tiranë, ditën e sotme. Flakët e zjarrit kanë përfshirë një sipërfaqe të madhe me pisha, por për…

Pervec Bashes e Selamit votohet edhe per…Olldashin

Në zgjedhjet e sotme për kreun e ri të PD-së nuk kanë munguar të papriturat. E tillë është kjo fletë votimi, ku një anëtar i PD-së nuk ka zgjedhur as…

Zgjedhjet ne PD, ne oren 14:00 kane votuar mbi 31%, pritet rritje pasdite

Komisioni i Operacioneve Elektorale ne PD njofton: Kur na ndajnë rreth 4 orë nga mbyllja e procesit të votimit për zgjedhjen e kryetarit të ri të PD-së, Komisioni i operacioneve…

Zjarr ne masivin pyjor, digjet edhe banesa

Një zjarr masiv ka përfshirë masivin pyjor Malaj-Shebe në Mirditë. Nga flakët janë djegur qindra hektarë pyje me pisha. Nga zjarri është prekur edhe një banesë e braktisur. Zjarrëfiksja dhe…

Stakohet nenstacioni elektrik, shkak flaket e zjarrit, qytetet pa energji

Për shkak të rënies së zjarrit në nënstacionin e Rubikut, OSHEE njofton se ka qenë e detyruar për të stakuar energjinë deri në shuarjen e flakëve. Po ashtu, OSHEE sqaron…

Eskpertiza, 15- vjecarja dyshohet se eshte vrare, nuk eshte mbytur ne det

15-vjeçarja ruse e cila humbi jetën dje në plazhin e Ksamilit, është goditur nga një mjet lundrues dhe vdekjen e saj e kanë shkaktuar mjete prerëse helikë. Ky është rezultati…

Analiza/ Vllaznia eshte peng e borxheve

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, ka mohuar dje se ka dërguar në Prokurori emra lojtarësh apo ish-lojtarësh të Vllaznisë për trukime ndeshjesh për sezonin e kaluar. Kryebashkiakja i…

Zgjedhjet ne PD, deri ne oren 12:00 pjesemarrja e ulet, vetem 21%

Komisioni i Operacioneve Elektorale ne PD njofton: Deri në orën 12:00 në 12 qarqe e vendit kanë votuar 22.568 anëtarë, nga 103.952 anëtarë. Sipas qarqeve, shifrat jane si me poshte:…

“Arratisja” e dytë e Kanto Zefaj…

Puna e një punonjësi të mediave në Shqipëri, është një ekspozim permanent përballë rrezikut, i cili shkon deri në atë pikë sa nuk mund të jetosh më në vëndin tënd!…

SHKODRAWEB.COM, DESHIRE PER TA PROVUAR EDHE NJE HERE

Te dashur miq! Sot eshte data 10 korrik 2017. Nje dite e zakonshme, e nxehte e kesaj vere. Po tentojme sot te nisim nje rrugetim me nje faqe te re…

Open

Close