Keshilltari i LSI ja plas Luan Rames: Nga une e ke mandatin e deputetit ne Tirane

Keshilltari i LSI-se ne Bashkine Tirane ja plas ne turinj deputetit te zgjedhur te kesaj partie ne Tirane. Ne nje status ne Facebook, Agim Kraja shkruan: “Falënderoj zotin Luan Rama…

Tmerri i 18- vjecares, e perndiqte 24- vjecari: Te vras po nuk u lidhe me mua…

Një vajzë adoleshente në Librazhd ka përjetuar tmerrin, pasi është përndjekur dhe dhunuar nga një djalë i ri. Bazuar tek burimet policore, raportohet se ditën e djeshme djali me inicialet…

Atdheu si kurth: Nga brenda jashtë dhe nga brenda, brenda

Nga Lorenc VANGJELI Është e vështirë, në mos e pamundur që të ketë një konsensus të plotë në Shqipëri në identifikimin e “hierarkisë” së të keqes. Domethënë, të problemeve më…

“Note 8” eshte ne treg me 23 gusht, por a e dini sa do te kushtoje…

Deri më sot ka qenë datë e përfolur por tashmë është zyrtare nga Samsung. Galaxy Note 8 do të dalë më 23 gusht. Ai është pasaardhësi i të pafatit Note…

Parashikimi/ Kujdes, gushti nis me temperatura afrikane…

Edhe dita e nesërme do të karakterizohet nga kthjellime e vranësira të shpeshta dhe shira të pakët, por që herë pas here do të jenë rrebeshe afatshkurtra. Por situata do…

Video/ Kerkesat rrenqethese te nje vajze 7- vjecare per Edi Ramen…

Një vajzë 7 vjeçare ka vendosur t’i shkruajë një letër kryeministrit Edi Rama. Mikaela është fëmija i tretë i një nëne të divorcuar e cila përballet me një jetë jashtëzakonisht…

Foto/ Kryeministri Rama perseri per Shkodren, shkruan per konviktin “Malet tona”…

Ne rubriken e tij te pernatshme ne Facebook AMARCORD, kryeministri Edi Rama i kthehet Shkodres dhe konviktit te famshem “Malet tona”. Rama shkruan: “Kjo foto e qershorit 1923 shkrepur në…

Statistika/ Ne 7 muaj u kapen 56 ton kabanis, u goditen 60 grupe kriminale

Zëvendës Drejtori i Policisë së Shtetit Rebani Jaupi ka dhënë sot shifra konkrete nga rezultatet e operacioneve të policisë. Nga “Studio e Hapur” në News24, Jaupaj deklaroi se policia është…

Mbante arme dhe bombola gazi ne banese, shqiptari shkonte ne bregdet dhe…

Vazhdojnë përpjekjet e  punonjësve të policisë italiane, e cila po synon për të luftuar dhe bërë kontrolle sidomos në verë më bregdete ku popullsia është dhe më e madhe lidhur…

Patozi: Basha ju ul ne gjunje Metes ,por u hodh ne krahe Rames…

Nuk kanë kaluar shumë ditë që Basha u rizgjodh në krye të PD-së, e megjithatë Patozi me sa duket nuk ka ndërmend të dorëzohet duke qenë tij dhe drejtimit që…

Ja 5 shifrat qe do te percaktojne te ardhmen e popullsise njerezore

Janë pesë shifra që BBC ka renditur si përcaktuese për shekullin e ardhshëm. 83 milionë njerëz më shumë janë të gjallë këtë vit, se sa vitin që kaloi. Eshtë njësoj si…

Atdheu si kurth, nga jashte brenda dhe nga brenda, brenda

Është e vështirë, në mos e pamundur që të ketë një konsensus të plotë në Shqipëri në identifikimin e “hierarkisë” së të keqes. Domethënë, të problemeve më të mëdha që…

Open

Close