FOTO/ Policia e Shtetit jep detaje lidhur me kapjen e 4 ton droge ne Itali

Drejtoria e Pergjitshme e Policise se Shtetit ka dhene detaje lidhur me kapjen e rreth 4 ton droge ne Itali. Sipas Polcise se Shtetit tjetër operacion ndërkombëtar antitrafik droge mes…

Kryeministri Rama mbledh qeverine ne Velipoje, pak dite para dekretimit nga Meta

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë sot një takim informal me ministrat e rinj të qeverisë. Ashtu siç u raportua edhe dje, takimi informal do të zhvillohet në Velipojë, ndërsa…

Kapen 4 ton droge ne Itali, bien ne pranga 3 shqiptare, jahti me flamur amerikan

Drejtoria e Pergjithshme e Policise se Shtetit njofton: “Në orët e para të mengjesit nga ana e GdF Italiane u be i mundur ndalimi dhe sekuestrimi i një Yacht-i me…

STATISTIKA/ Shqiptaret te fiksuar pas celularit, mbi 51% e preferojne para kompjuterit

Interneti është kthyer në një pjesë të pandashme të ditës për shumicën prej nesh. Rrjetet sociale, puna dhe arsye e të tjera na bëjnë që të kalojmë orë të tëra…

Pasqyra e shtypit ditor, 6 shtator 2017

Parashikimi i yjeve per diten e sotme, 6 shtator 2017

DASHI Venusi do jete planeti qe do e beje edhe me te bukur jetën tuaj ne çift sot. Do tregoheni me te hapur dhe do e bëni partnerin te ndihen…

“Maradona” shqiptar ne krye te rrjetit gjigant te droges ne Greqi

Detaje të reja bëhen të ditura nga mediat greke lidhur me organizatën e drogës së shkatërruar në shtetin fqinjë. Në krye të saj ishte një 27-vjeçar shqiptar, i njohur me…

Panucci: Me Spanjen dhe me Italine do te tentojme historine…

Pas përfundimit të ndeshjes, trajneri i ekipit kombëtar të futbollit, Panucci u shpreh i kënaqur për barazimin 1-1 përballë Maqedonisë. “Nuk jam i kënaqur për pjesën e parë të ndeshjes,…

VIDEO/ Kombetarja barazon 1-1 ne Maqedoni, Kosova mundet 0-1 ne Shkoder

Kombetarja e Shqiperise ka dale me nje barazim 1-1 nga fusha e veshtire e Strumices ne Maqedoni, Goli per kuqezinjte e shenuar ne minuten e 52 me autor Roshin, i…

FOTO/ Kantautori shkodran kujton vajzen qe nuk jeton me: Do ishte 10 vjece…

Kantautori i njohur shkodran Sidrit Bejleri ka kujtuar sot, vajzen e tij qe nuk jeton me. Ai ka postuar nje foto ne instagram te shoqeruar nga fjalet: “Kjo është Sofi…

Shefi i Zjarrefikesve ne Shkoder: Nuk i veshem uniformat anti- zjarr, ishte vape…

Zona e mbrojtur e kategorisë së 5 ne rezervatin e Velipojes, që përfshin pyje, kafshë dhe shpendë të rralla rrezikoi të digjej. “Fiks Fare” vëzhgoi në vendngjarje aksionin e Zjarrfikëses…

Zbulohet skema e braktisjes se minoreneve ne vendet e BE-se

Katër shtetas janë vendosur nën hetim për braktisje të të miturve, pasi, siç rezulton, ata janë rikthyer duke i lënë fëmijët jashtë vendit me qëllim azilin. Ata u ndalën në aeroport…