Nard Ndoka paralajmeron shkarkimin e Shemsi “Termetit” per deklaratat e bera

Shkruan ne Facebook Nard Ndoka, deputet dhe kryetar i PDK-se: “Rama nuk po merret me zjarret që shkrumbojnë vendin, sepse asnjë socialist nuk ja kërkoi në dëgjesat e tij “pas…

Banoret e Thethit akuzojne se u eshte prere uji, Bashkia Shkoder: Preme lidhjet e paligjshme

Banorët e zonës së Thethit denoncojnë se prej 24 orësh janë pa ujë të pijshëm, rreth 30 familje. Ata akuzojnë bashkinë e qytetit verior se u ka shkëputur lidhjet nga…

Rama shperndan foto te ushtareve “te dalluar” ne fikjen e zjarreve

Shkruan ne Facebook kryeministri Edi Rama, lidhur me punen qe po behet per shuarjen e zjarreve: “Ushtar i I, Vangjeli Limallari 20 vjeç dhe Ushtar i I, Ornela Shaba ⭐ 22 vjeç; dy ndër…

Pamje te renda/ Aksident i rende ne mes te qytetit, te plagosurit presin pertoke ambulancen

Një aksident rrugor ka ndodhur pak më parë në qytetin e Kavajës. Bazuar në materialet që kanë ardhur në redaksinë e JOQ.al, një automjet ka përplasur një motoçikletë, në të cilën udhëtonin…

Video/ Tragjike, dy te moshuar ne Gruemire po vdesin para syve te indiferences tone

Fati tragjik i nje cifti te moshuarish ne fshatin Rrashkullaj te Njesise Administrative Gruemire ne Bashkine e Malesise se Madhe. Tahir e Laje Kuci, perkatesisht 88 dhe 76 vjec, prej…

19- vjecarja braktis djalin 3- vjec dhe zhduket, policia e shpall ne kerkim

Drejtoria Vendore e Policise Korce njofton: Specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Korçë, filluan procedimin penal si edhe bënë shpalljen në kërkim të shtetases: A.Sh, 19 vjeçe, banuese…

Firmos Orelesi, zyrtarisht pjese e Vllaznise per kete sezon

Pa shumë zhurmë e bujë megjithatë drejtuesit e Vllaznisë po bëjnë lëvizjet e duhura në merkaton e kësaj vere. Pasi kanë bërë realitet rikthimin në ekip të dy futbollistëve shkodranë,…

Foto/ Shpallet i zhdukur 58- vjecari, nuk gjendet nga data 10 gusht

Policia e Durrësit ka shpallur në kërkim shtetasin 58-vjeçar Halil Ismajli, banues në Kosovë. Sipas policise, Ismajli ka humbur më datë 10.08.2017, teksa kishte ardhur me pushime me familjen në…

Minuta e fundit/ Zjarr ne afersi te doganes Hani i Hotit, nderpritet energjia

OSHEE ka njoftuar se dogana e Hanin të Hotit për momentin është pa energji elektrike pas rënies së zjarrit në afërsi në saj. Si pasojë është stakuar linja L30-55/1 Koplik…

Uzina e Telave Shkoder, qeveria nis prishjes e kontrates se koncesionit

Qeveria ka nisur procedurat e prishjes së kontratës koncesionare të Uzinës së Telave dhe Kabllove Shkodër. Që nga viti 2004 ky objekt i është dhënë me koncesion kompanisë turke “Yilmaz…

Foto/ BMW e vitit 1993, ka 155 mije km por kushton 130 mije euro, ja pse

Një shtetas amerikan ka njoftuar se ka nxjerrë në shitje një veturë të llojit BMW M5 E34, prodhim e vitit 1993 për një çmim prej 130 mijë dollarësh. Arsyeja e…

“Zjarret”, takim ne Preekturen e Shkodres, e pranishme zevendesministrja e brendshme

Drejtoria Vendore e Policise Shkoder, ka njoftuar organizmin e nje takimi per emergjencen e zjarreve. Ne njoftimin e shperndare per mediat thuhet se nisur nga situata e deritanishme e krijuar…