Bill Gates nuk eshte me i pasuri ne bote, ai qe nisi biznesin nga garazhi eshte i pari

Bill Gates nuk është më njeriu më i pasur në botë. Ditën e djeshme themeluesi i Amazon, Jeff Bezos arriti të linte pas në listë personin më të pasur në…

Video/ Aksident tragjik, 3 te vdekur dhe 1 i plagosur ne mes te kryeqytetit te vendit

Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur gjatë natës që lamë pas në rrugët e kryeqytetit të Kosovës, Prishtinës. Si pasojë, tre persona kanë ndërruar jetë, ndërsa një i tretë…

Video/ Turi i ka kushtuar nje kenge Orindes naten e dasmes se tyre…

Kenga qe Turjan Hyska i ka dedikuar Orinda Hutes naten e marteses ne mes tyre…/Anna Media/

Olta Gixhari e dashuruar…me mesazhet ne celular

Typing… (duke shkruar)…Kaq shkruan Olta Gixhari ne Instagram teksa ka postuar nje foto ku duket mjaft e relaksuar duke shkruar mesazhe ne telefonin e saj. Megjithate aktorja bukuroshe na le…

Skandali/ Ne stadium shpaloset flamuri i Kosoves, por me ngjyrat e Serbise

Në fazën eleminatore të ndeshjeve të Europa League në Serbi është luajtur ndeshja Crvena Zvezda-Sparta Pragës e cila ka mbaruar me rezultatin 2-0. Por ajo që ka rënë në sy…

Rrefehet Nishani: Cfare me beri Rama kur ishte president

Ish-Presidenti Bujar Nishani në një intervistë në “Arena” nga Dritan Hila në Ora News ka folur për marrëdhënien institucionale që ka pasur me kryeministrin Edi Rama.  Nishani është shprehur Rama…

Ish- Presdienti Nishani uron Bashen per rizgjedhjen ne krye te PD

Ish-Presidenti Bujar Nishani në një intervistë në “Arena” nga Dritan Hila në Ora News tha se askush në Partinë Demokratike nuk ka privilegjin për të përcaktuar vendimmarrjen e anëtarëve të…

De Biasi pas Kombetares kuqezi do te drejtoje nje tjeter perfaqesuese…

Gianni De Biasi ka mendjen nga Azia dhe shumë shpejt mund të zgjedhë drejtimin e një kombëtareje që me shumë mundësi do të jetë Japonia. Ish-trajneri i Kombëtares shqiptare, Giovanni…

“Baroni i droges” u kthye ne burg nga gjykata, por…policia nuk e di ku ndodhet

Të hënën, Gjykata e Apelit të Durrësit rrëzoi vendimin e shkallës së parë për Alket Hatinë dhe vendosi rikthimin e tij në qeli për qëllime ekstradimi. Por katër ditë pas…

Shperthen gazetari: Ne Spitalin Amerikan, kur te del shpirti, te dergojne tek shteterori

Dritan Hila, gazetari dhe analisti i njohur, ish- zevendesminister ne qeverine Rama, ka shperthyer: Ky Spitali Amerikan që ka vetëm turq brenda, goxha menaxhim ka! Të shkosh të bësh dializë…

Ngrihet vlera e euros, nese keni gjendje, tashme mund ti kembeni ne lek

Monedha e përbashkët ka shënuar një rritje të vazhdueshme gjatë ditëve të fundit, duke e kaluar ditën e sotme kufirin e 133 lekëve, për herë të parë, që nga 20…

Nuk ndalet Rama, administrata publike “vetting” dhe konkurse

Pasi shkarkoi të gjithë drejtuesit e hetimit tatimor në rang Republike dhe kërkoi shkarkimin e gjithë drejtuesve të hipotekave, zbulohet një tjetër plan i qeverisë së re të Edi Ramës.…