Minuta e fundit/ Parandalohet nje ngjarje e rende ne Shkoder, arrestohet nje person

Drejtoria Vendore e Policise Shkoder njofton: Parandalohet një ngjarje e rëndë kriminale. Arrestohet në flagrancë një shtetas. Më datë 01.08.2017, nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkodër pas njoftimit të marrë dhe falë…

Drejtori i burgut i shkarkuar i shkruan Rames: Kam frike per femijet e mije…

Shkruan ne Facebook drejtori i shkarkuar nga puna, Robert Kodra, ne nje leter publike drejtuar kryeministrit Edi Rama: Te nderuar miq, Eshte e rende kur sheh femijet e tu, se…

Rikthehen zjarret ne Shkoder, 15 vatra ne 24 ore ne te gjithe vendin

Situata me zjarret në Shqipëri vijon të jetë shqetësuese, pasi ka ende vatra të aktivizuara. Në vetëm 24 orët e fundit janë shënuar 15 vatra zjarri aktive në disa qarqe…

Foto/ Shqiptaret qe paditen veten ne Facebook per “pislleqet” e tyre

Tabloidi britanik “The Sun” ka postuar fotot e disa shqiptarëve të cilët janë duke pozuar me para në Facebook apo Snapchat. Ata akuzohen si tutorë prostitutash apo të kenë lidhje…

Thirrja e Rames, nisin doreheqjet e drejtoreve te hipotekave

Pak ditë më parë kryeministri Edi Rama iu dha një dush të akullt drejtuesve të Zyrave të Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme duke iu kërkuar dorëheqjen të gjithëve pa përjashtim…

Video/ Trafik i renduar ne Koplik, bllokohet qarkullimi ne qender te qytetit

Trafik i renduar edhe ne Malesi te Madhe. Raportohet per bllokim te qarkullimit ne qender te qytetit te Koplikut. Problemet kane ekzistuar si pasoje e nderhyrjes restauruese ne kete aks…

Super- aksioni i policise, kapen 435 gr kokaine, arrestohen 3 persona

Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë njofton: Në rrugë operative, dispononte informacion se shtetasit Blendi Peca, Arbër Murati dhe Ardit Murati, qarkullonin në qytet të armatosur dhe ushtronin aktivitetin e kundraligjshëm…

Rradhe kilometrike ne dogane, gushti do te jete i veshtire per turistet

Shqipëria është destinacioni kryesor i pushuesve nga Kosova. Mëngjesin e sotëm, në vendkalimin kryesor në autostradën e kombit, në Vërmicë-Morinë, ka patur fluks të udhëtarëve nga Kosova drejt bregdetit të…

E rralle/ Te shtena me arme ne dasem, plagoset gruaja qe po festonte

Një grua plagoset aksidentalisht gjatë ahengut familjar. Apeli i Drejtorisë Rajonale të Policisë në Prizren për mospërdorimin e armëve të zjarrit, në të gjitha rastet, posaçërisht në dasma dhe ahengje…

Drejtoret e spitaleve vijojne te sfidojne kryeministrin, nuk japin doreheqje, arsyeja…

Drejtorët e spitaleve rajonale vijojnë punën edhe 24 orë pas kërkesës së Kryeministrit Rama për dorëheqje. Shumica e tyre mbeten në detyrë me pretendimin se nuk mund të braktisin detyrën kur…

Ligji i ri, myftinjte kane te drejte te lidhin martesa

Qeveria turke planifikon t’u japë myftinjve të drejtën për të lidhur martesa. Organizatat e grave paralajmërojnë protesta. Që pas futjes në përdorim të Kodit Civil në vitin 1926 martesat në…

Exclusive/ Kryebashkiaku i Lezhes largon nga puna me “nje te rene te lapsit” 100 punonjes

Burime te besueshme i thane ShkodraWeb se diten e djeshme (te marten) jane larguar nga puna ne Bashkine e Lezhes rreth 100 punonjes te saj. Mesohet se largimet jane bere…