Alarmi/ Shtrati i lumit Kir po mbushet me inerte dhe me ujra te zeza (foto)

Thatesira e tejzgjatur e kesaj vere e ka boshatisur krejtesisht nga uji shtratin e lumit Kir qe kalon ne periferi te Shkodres. Kjo po shfrytezohet nga individe te papergjegjshem, te…

Prostitucioni, 28 persona dergohen per gjykim

Prokuroria e Tiranës dërgon për gjykim 28 persona të akuzuar për përfshirjen në një rrjet të gjerë prostitucioni, të cilët vepronin të organizuar në zona të ndryshme të kryeqytetit. Në…

Rrefimi prekes i bashkeshortes se ‘Ballist’ Morines: Do endem ne Kroaci me femijen ne bark…

Ismail Morina gjendet në Kroaci, duke vazhduar betejën ligjore kundër ekstradimit në Serbi. Në një intervistë bashkëshortja e tij Federika tregon kalvarin e muajve të fundit, e vetme, me dy…

Kryeministri Rama publikon letren e nje djali qe i vdiq babai nga nje semundje e rende

Kryeministri Rama ka postuar letren e nje djali qe ka humbur te atin pas nje semundjeje te rende. Ndryshe nga sa jemi mesuar, nga sa kemi pare e lexuar, kete…

Mbytet ne Velipoje 76- vjecari, nderron jete pasi nxirret nga uji

Struktuara e qeverise se re, keto jane propozimet e kryeministrit Rama

Kryeministri Rama pritet që të prezantojë strukturën e re qeverisëse të tij për mandatin e ri. Pas zgjedhjeve, kreu i qeverisë ka folur për një kabinet më të vogël, me…

Partia Demokratike: Ti hiqet imuniteti deputetit, 1 vit burg sepse iku nga vendngjarja

Partia Demokratike ka vijuar me deklarata lidhur me aksidentin e deputetit te PDIU, Aqif Rakipi, i cili shkaktoi vdekjen e nje personi me makinen e tij. Ne deklaraten e shperndare…

Vllaznia e basketbollit “ne meshire te fatit”, Bashkia nuk pergjigjet per kete sezon

Ekipi i Vllaznise ne basketboll ndodhet ne nje situate te veshtire. Pa dyshim nje nga ekipet me te mira dhe me konkurrente te Sport Klub Vllaznia, sivjet pritet te perballet…

Pranga dy te rinjve, donin ti bashkoheshin grupeve ekstremiste te ISIS

Autoritetet në Kosovë thonë se i kanë arrestuar dy persona të dyshuar se janë përpjekur t’i bashkohen grupeve ekstremiste në Siri dhe Irak. Një gjykatë në Prishtinë i ka akuzuar…

Albaposta Shkoder “blackout” total, as drita dhe as internet

Nese doni te perfitoni nga nga sherbimet qe ofron Albaposta ne Shkoder, sot nuk eshte dita e duhur. Nga ora 9.00 e mengjesit, zyrat e Albapostes ne qender te qytetit,…

Humb jeten ne aksident polici i kufirit ne Shkoder, po kthehej nga turni i trete (emri)

50-vjeçari Lek Nikolli, efektiv i policisë kufitare, po udhëtonte me automjetin e tij, tip “Mercedes Benz” nga Lezha në drejtim të Shkodrës, kur ka humbur kontrollin e makinës dhe ka…

Rama uron “miremengjes”, por komentuesin ia ngecin ne gryke urimin

Shume reagime pas postimit te radhes te kryeministrit Rama, i cili zgjodhi si urim mengjesi per kete dite te pare te javes pamjen e Gjirit te Brisanit ne Karaburun. Por,…