Rama ironizon LSI: Partia e vogel u be aq e madhe, sa plasi…

Kryeministri Rama ka zhvilluar një diskutim të gjatë me qytetarët në Korçë ditën e sotme duke dëgjuar shqetësimet e tyre. Pasi dëgjoi shqetësimet e qytetarëve, kryeministri Rama u ndal tek…

Video/ Mos e humbisni autogolin e vitit, e pabesueshme…

Interi arriti të fitojë 2:1 miqësoren përballë Chelsea në Singapor. Kjo është fitorja e dytë radhazi e italianëve, pas asaj ndaj Bayern Munchen 2 ditë më parë me shifrat 2:0.…

Promo/ Aurela dhe Fifi publikojne hitin shperthyes “S’nuk”

Këngëtarja Aurela Gaçe ka publikuar këngën e saj më të fundit. “S’nuk” është një bashkëpunim i saj me këngëtaren Fifi. Në këtë bashkëpunim nuk mungon energjia shpërthyese e dy femrave…

Video/ Shkodrania Arilena Ara ne nje nder festivalet me te rendesishem ne Europe…

Këngëtarja shqiptare Arilena Ara do të jetë pjesë e një prej festivaleve më të rëndësishëm në Europë. Europa Plus bën bashkë disa nga emrat më të njohur të muzikës shqiptare. Bebe…

Zbulimi/ Cfare shikojne njerezit pak sekonda para vdekjes

Në një artikull të “Daily Express”, shkencëtarët kanë treguar rreth një studimi të titulluar “Përvojat e Pranuara të Vdekjes(NDE)”. Në këtë studim flitet për një gjetje tronditëse është cilësuar kështu…

Sinoptikanet paralajmerojne: Gushti vjen me temperatura deri ne 40 grade celcius

Ditët e kaluara i gjithë territori i vendit është përfshirë nga uljet e lehta të temperaturave, por që në ditët në vazhdim pritet që në vend të rikthehet i nxehti afrikan. Sinoptikanët…

Zbardhet “misteri” i sahatit te Shkodres, pas lajmit te ShkodraWeb flet Keshilli i Qarkut

Pas lajmit te botuar nga ShkodraWeb per “zhdukjen e sahatit” nga ndertesa e ish- Bashkise Shkoder (sot Keshilli i Qarkut dhe Prefektura Shkoder), ka reaguar me nje deklarate Keshilli i…

Intervista/ Cili eshte bosi shqiptar i droges i lidhur me “Cosa Notra” ne Itali

Gazetari i mirenjohur investigativ Artan Hoxha, ne nje interviste per “News24” ka folur per raportin me te fundit te policise mbi rezultatet e punes kunder krimit. Hoxha ka thene se…

Arrestohen babe e bir, plagosen me thike krushkun…

Drejtoria Vendore e Policise Korce njofton: Specialistët e Sektorit për Krimet e Rënda në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë, bënë kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasve : Petrit Çaushllari,…

Edi Rama po ve nen thunder administraten, me ndihmen e Lulzim Bashes

Nga Astrit PATOZI Kjo loja e Edi Ramës se kush korrupton me shumë, sistemi apo njerëzit, më kujton atë anekdotën “hip se të vrava, zbrit se të vrava”. Kur donte…

Dyndje turistesh ne Shqiperi, 25 mije persona kane hyre vetem 16 oret e fundit

Drejtoria e Pergjithshme e Policise se Shtetit, permes Departamentit për Kufirin dhe Migracionin njofton se: Policia Kufitare në të gjithë vendin vijon zbatimin e detyrave të përcaktuara në Planin e…

“Laguna e Vilunit”, dalin 5 urdher arreste te tjera per grupin e trafikanteve te droges

Grupi i cili trafikonte drogë nga Laguna e Vilunit ka qenë një ndër më të strukturuarit që ka hetuar prokuroria e krimeve të rënda.  Deri më tani në periudha të…