Mbytjet ne det, shperthen Sali Berisha: U shenua viktima e 21-te, 4 here me shume se Europa!

Shkruan ne Facebook ish- kryeministri Sali Berisha: “Ne Shqiperi, kete sezon turistik u mbyten pushues 4 here me shume se ne mbare Europen! Te dashur miq, sot mediat njoftuan mbytjen…

Vritet ne lokalin e tij bisnesmeni i njohur shqiptar

Një shqiptar i Maqedonisë, pronar i një restoranti në Strugë është ekzekutuar me armë zjarri brenda ambienteve të restorantit të tij. Dëshmitarë të ngjarjes kanë qënë edhe disa shqiptarë të…

Deputeti qe shtypi 54- vjecarin rrezikon burgun, akuzohet per dy vepra penale

Prokuroria ka ngritur dy akuza ndaj deputetit të PDIU, Aqif Rakipi, në lidhje me aksidentin e ndodhur tri ditë më parë, ku humbi jetën shtetasi Sait Sorra, 54 vjeç. Akuzat…

Video/ Ndodh ‘bashkimi’ Kosove- Shqiperi…

Me anë të një njoftimi për media policia Rrugore Shqiptare dhe ajo Kosovare, kanë dale për të dhënë një mesazh të rëndësishëm për  rritjen e parametrave të sigurisë rrugore, si…

Ironia e Patozit me Bashen: Qe te mos prishet harmonia e kasolles…

Nga Astrit PATOZI Tani që mendoni se i keni larë hesapet me armikun e shtëpisë, dilni një herë shikoni edhe nga baçet e komshinjve. Se nuk mjaftojnë 230 mijë ushtarë,…

Zjarret ne Lezhe, shefi i zjarrefikeseve Pepkolaj: Duhen investime ne logjistike

Zjarre të shumta “pushtuan” vendin tonë duke djegur sipërfaqe të tëra toke. Me uljen e temperaturave, duket se kjo situatë më në fund po shkon drejt normalizimit. Në një intervistë…

Ndryshoi emrin ne Shqiperi, kthehet ne Itali dhe arrestohet: Do vuaje 7 vite burg

Një shqiptar është arrestuar nga policia italiane pas tratativave për t’i shpëtuar dënimit me 7 vite burg. Sipas mediave italiane, shqiptari u rikthye në Shqipëri dhe ndryshoi emrin, për të…

Foto/ Ekzekutohet ne publik perdhunuesi dhe vrasesi i vajzes 4- vjecare

Një 22 vjeçar në Jemen u ekzekutua në publik pasi akuzohej se kishte përdhunuar dhe më pas vrarë një vajzë katërvjeçare. Hussein al-Saket u qëllua pesë herë në shpinë me…

Kallezimi nga 7 drejtoret, reagon ministrja Karabina: Ftojme prokurorine te hetoje!

Pas kallezimit nga 7 drejtore te MAS, ka ardhur reagimi zyrtar i ministrtes Mirela Karabina, permes nje deklarate te shperndare per mediat. “Nisur nga prononcimi publik i ditës së sotme…

Viktimat e detit/ Mbytet nje 12- vjecare ne det, ishte me pushime bashke me familjen

Drejtoria Vendore e Policise Lushnje njofton: Në datën 14.08.2017, rreth orës 16:00, në plazhin e Divjakës, shtetasja G.A, 12 vjeçe, banuese në fshatin Krykuq, Divjakë, duke u larë në det…

Mesazhi i shkrimtarit te njohur shkodran per Moikom Zeqon

Shkruan ne Facebook Zija Vukaj, shkrimtar dhe perkthyes i njohur: Me ushqen Moikom Zeqo me kulturën oqeanike dhe freskinë e shpirtit të pastër prej fëmije kerubin. Ashik i Shkodrës, i…

Video/ Makina godet protestuesit ne nje manifestim ne SHBA (+16)

Kjo video tmerruese tregon momentin kur makina goditi grupin e protestuesve anti-fashistë në SHBA, ku mbeti e vdekur 32-vjeçarjavi Heather Heyer dhe të paktën 19 të tjerë u plagosën.Pamjet tregojnë…