NGA ERVIS KRYMBI – Politikat dhe roli i universiteteve në shoqërinë e sotme…

Në kontekstin e sotëm, roli i universiteteve duhet të jetë gjithnjë e më në rritje për vetë sfidat e kohës. Universitetet janë qendra të edukimit, të përgatitjes profesionale për brezat…

RAPORTI – 15 viktima në 24 orët e fundit në Shqipëri, regjistrohen 594 raste të reja pozitive me Covid- 19…

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të tjerëve. Çdo qytetar mbi 18 vjeç, mund të vaksinohet në…

“Tri ndeshjet e para i kemi pasur shumë të vështira”, kapiteni Gurishta: Pesë pikë nuk janë pak për Vllazninë…

Kapiteni i Vllaznisë, Erdenis Gurishta, shprehet i keqardhur që skuadra la dy pikë në fund ndaj Partizanit duke i lënë paksa terren kundërshtarit. Pas ndeshjes, për mediat ai u shpreh…

VIDEO – “Drejtorët dhe administrata nën vëzhgim”, kryetarja e PS Qarku Shkodër Edona Bilali pranon debatet brenda partisë

Të gjithë drejtorët rajonal të PS në Shkodër por edhe administrata janë nën vëzhgimin e Partisë Socialiste të Shkodrës dhe drejtueses politike të PS për Qarkun Shkodër Edona Bilali, njëkohësh…

“Ju që mezi prisni të suleni si çakej mbi çdo punonjës”, pas vrasjes së kolegut reagon Saimir Rrustemi: Duhet të na merrni dhe jetën…

U shtua dhe një tjetër yll! Besoj jeni të kenaqur… ju që s’lini moment punonjësish policie pa kapur me aparatet tuaj celular… Ju që mezi prisni të suleni si çakej…

“Në gjendje kritike për jetën”, policia konfirmon vetëplagosjen e 21 vjeçarit, i dyshuar si autor i vrasjes së nënkomisarit….

Në lidhje me ndjekjen, lokalizmin dhe kapjen e autorit të vrasjes së oficerit të Policisë, forca të shumta të Policisë së Shtetit, prej disa orësh ndjekjeje me helikopter dhe nga…

MINUTA E FUNDIT – Vetëplagoset apo vetëvritet 21 vjeçari, lajme kontradiktore për vrasësin e nënkomisarit…

Ka vrarë veten autori i vrasjes së efektivit të Policisë së Lezhës, Saimir Hoxha, 21-vjeçari Aldi Rama. Lajmi bëhet i ditur nga “BalkanWeb”. I riu i ka dhënë fund jetës,…

FOTOLAJM – I apasionuar pas armëve dhe parasë, i dyshuari për vrasjen e oficerit të policisë, foto në Facebook edhe me Ramën

Aldi Rama, 21-vjeçari që shihni në foton e mëposhtme është autori i dyshuar i vrasjes së ofecierit të policisë Saimir Hoxha ditën e sotme në Lezhë. I riu qëndron ende…

VIDEO – Përfundon sistemim- asfaltimi i rrugës Qendër Mes- Kullaj në Postribë, u akorduan 11.5 milion lekë…

Përfundon faza e tretë e sistemim- asfaltim i rrugës Qendër Mes- Kullaj. Investimi me vlerë 11.5 milion lekë është mundësuar nga të ardhurat e vetë Bashkisë Shkodër, parashikuar në buxhetin…

MINUTA E FUNDIT – Gjykata e Lartë e kthen në Apelin e GJKKO, ish- ministri Tahiri do të vazhdojë përballjen me drejtësinë…

Gjykata e Lartë ka kthyer çështjen e Saimir Tahirit në Apelin e GJKKO. Vendimi është marrë ditën e sotme, ndërsa nuk ka detaje lidhur me arsyet që sollën këtë vendim.…

Dyshohet se vrau nënkomisarin, Policia e Shtetit jep 20 mijë euro shpërblim atë që jep informacion për vendndodhjen e 21- vjeçarit…

Policia e Shtetit ka ofruar shumën prej 20 mijë eurosh kush jep informacion për gjetjen e autorit të dyshuar të vrasjes së efektivit të policisë, Saimir Hoxha. Shërbimet e Policisë…

FOTO – “Ndërroi jetë rrugës për në spital”, policia jep detaje për vrasjen në krye të detyrës së nënkomisarit 44 vjeçar…

Oficeri i Krimeve në Komisariatin e Policisë Lezhë, nënkomisar Saimir Hoxha, 44 vjeç, baba i dy fëmijëve, me banim në Tiranë, mbeti i pajetë këtë të martë teksa u qëllua…

Open

Close