Thellohet tragjedia e Velipojës, ndërron jetë në Itali edhe nënae tre fëmijëve, djali 12 vjeçar në gjendje kome…

Ndahet nga jeta Alketa Gjoka e cila u perfshi bashke me dy vajzat dhe djalin e saj ne nje zjarr te rene ne hotelin e tyre ne Velipoje si shkak…

25 vjet më parë do të shuhej Lec Bushati, “Artisti i Merituar” dhe një nga vlerat e aktrimit shkodran e shqiptar

25 vite më parë do të ndahej nga jeta aktori Lec Bushati, “Artist i Merituar”, një nga emrat më të rëndësishëm të aktrimit për Shkodrën e Shqipërinë. Talenti tij spikati…

“Kemi më shumë shkodranë se Vllaznia”, Hysenbelliu “thumbon”: Gjysma e “Loro Boriçit” është me Teutën…

Vllaznia-Teuta është një nga ato ndeshje për titull, edhe kur luhet në javën e dytë të sezonit. Kampionët në fuqi dhe fituesit e Kupës së Shqipërisë do të përballen në…

VIDEO – “Gardianë të interesit publik…”, Basha në Kuvend: Instrumenti në duart e qytetarëve për ta realizuar bashkë ndryshimin

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka dhënë garancinë se deputetët e opozitës nuk do të jenë vetëm gardianët e interesit publik kundër kësaj skote të korruptuar, por instrumenti në…

“Do të mbledhim 1500 firma delegatësh”, Berisha zbulon synimin e “Foltores”: Mbledhim Kuvendin Kombëtar…

Ish-kryeministri dhe Presidenti i Shqipërisë, Sali Berisha, në një takim për demokratët zbuloi aksionin e tij politik. Ai tha se nga takimet në të gjitha strukturat e PD në të…

“T’ hiftë vedja në qejf, mor budalla…!”, “pensionisti” aktor Ymer Bala komenton programin e qeverisë “Rama 3”

PROGRAMI i KRYEMINISTRIT ne KUVEND! Njerëzit dallohen kur rrejnë (genjejnë) kur përplasin qepallat e nuk të shikojnë në sy kur flasin me ty, ose kur kruejnë hundën gjatë bisedës… Dallohen…

VIDEO – “E gjitha e bazuar në fakte”, Yuri Kim flet për “non grata” të Berishës: Kur firmos Sekretari i Shtetit ka kaluar në shumë instanca

Në Shqipëri, ambasadorja amerikane Yuri Kim deklaroi një intervistë për Zërin e Amerikës se kush thotë se është habitur nga vendimi i Departamentit amerikan të Shtetit për zotin Berisha, me…

VIDEO – “O Sali, o hero, Shqipëria ty të do…”, pritje entuziaste për Berishën në nisje të turit të tij “Foltore”…

Janë qindra e mijëra demokratë që i janë bashkuar sot thirrjes së ish-kryeministrit Sali Berisha për të bashkëbiseduar në lidhje me situatën në PD. Ata e kanë pritur ish-kryeministrin me…

RAPORTI – 6 jetë të humbura në 24 orë nga Covid- 19 në Shqipëri, regjistrohen 942 raste pozitive në vend

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të tjerëve. Çdo qytetar mbi 18 vjeç, mund të vaksinohet në…

Mungesa e Ramës në Kuvend, PD kërkon ndërprerjen e seancës plenare, kryetarja Nikolla tregon arsyen e mungesës

Është ndërprerë për 15 minuta seanca e Kuvendit, pasi kreu i PD-së Lulzim Basha refuzoi të marrë fjalën pa praninë në sallë të kryeministrit Rama. Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla…

NGA ROZAFA SHPUZA – Shkruej me kënaqë shpirtin, pa mendue për fatin e shkrimeve të mia…

Pse shkruej? Me i rrëfye dikujt pse shkruej asht njajtë si me rrëfye pse frymoj apo pse buzëqeshi, me rrëfye pse këndoj, pse vallzoj apo pse dehem… Me shkrue nuk…

Kuvendi pranon kerkesën e PD- së, Berisha nuk do të jetë pjesë e Grupit Parlamantar të demokratëve…

Ndonëse ish-kryeministri Sali Berisha u vëtëdeklarua si pjesë e grupit parlamentar të PD-së, Kuvendi ka njohur kërkesën e selisë blu. Lajmi është bërë i ditur nga ‘BalkanWeb’. Kuvendi ka legjitimuar…