Arrestohet 20- vjecari, akuzohet per posedim dhe shperndarje droge

Policia greke ka bërë të mundur arrestimin e një të riu shqiptar, i cili akuzohet për zotërim dhe trafikim droge. Ndërkohë janë shpallur në kërkim edhe dy bashkëmoshatarë të tij, po shqiptarë. Policia thotë se 20-vjeçari u arrestua pasi më parë u verifikua aktiviteti kriminal i tij dhe i dy të tjerëve, që konsistonte në trafikimin e drogës në gjithë Athinën. Gjatë kontrollit të ushtruar në dy banesa që ishin vënë në shenjestër të autoriteteve u gjetën dhe u sekuestruan 8.1 kg kanabis, një sasi e vogël kokaine, tre peshore precizioni elektronike, tre celularë dhe një shumë parash prej vetëm 80 euro./lapsi.al/