Apel per ndihme financiare i te afermeve te Hektor Zenunit, i plagosur nga shpethimi ne Velipoje

Apel per ndihme nga te aferm te Hektor Zenunit, djaloshit qe u plagos gjate nje shperthimi gazi ne Velipoje. Ata i jane drejtuar mediave me nje mesazh, duke kerkuar ti ndihmojne e edhe financarisht pasi trajtimi i Hektorit ne Turqi ku eshte derguar nga familja, kushton 50 mije euro: “Përshëndetje! Unë që po ju shkruaj jam një e aferme e familjes Zenunaj që pësoi një fatkeqësi të rëndë para pak ditësh në plazhin e Velipojës. Siç jeni në dijeni, pronari i lokalit humbi jetën ditën e djeshme nga plagët e rënda të marra nga zjarri, ndërsa i biri është ende në gjendje të rëndë. Ai është dërguar për kurim në Turqi, por kostot e operacionit dhe trajtimit atje janë shumë të larta. Po ju shkruaj juve që të kërkojmë ndihmë, sado pak e vogël apo e madhe qoftë ajo e të tregohemi humanë duke ndihmuar këtë djalë të ri që të kthehet shëndoshë e mirë pranë familjes që akoma po vuan humbjen e kryefamiljarit dhe nuk mund ta përballojnë një humbje tjetër. Faleminderit”, shkruan e afërmja e familes Zenunaj.”, thuhet ne mesazhin e shperndare per mediat. /ShkodraWeb/
Te gjithe ata qe kane mundesi dhe deshire humane te kontribuojne, mund ta bejne ne llogarine e meposhtme.
TË DHËNAT:
Emri i bankës: Alpha Bank
Numri i llogarisë: 4249470114427006