APEL PËR NDIHMË/ Desara nga Lezha, po lufton me një sëmundje të rëndë- të gjithë bashkë e shpëtojmë…

Desara Docaj është një vajzë nga Lezha. Aktualisht, ajo është diagnostikuar me një patologji të rëndë siç është leuçemia akute. Sëmundja, siç ndodh në këto raste, është shfaqur papritur. Per shkak se eshte “akute” semundja vepron me shpejtesi dhe nderhyrja duhet te kryhet sa me pare. Duke qene se prek pjesen e bute te kockes (palcen) eshte shume e rrezikshme dhe s’kursen asnje. Per momentin, Desara po merr mjekime ne Athine por spitali kerkon 1000 euro naten dhe per pamiljen kjo eshte e pamundur. Zgjidhja eshte dergimi i vajzes ne spitalin Gaslini ne Genova te Italise. Terapia do jete e gjate dhe kushton 400 mije USD. Me sado pak kontribute e dergojme vajzen ne Itali ti nenshtrohet mjekimit e me shpresen te Zoti, te sherohet. Avantazhi yne eshte se Desara eshte e vogel dhe me besimin ne Zot dhe te ndihma juaj besojme se do ja dalim te gjith bashke. Askush nuk do mundej te perballonte shpenzime te tilla marramendese per nje semundje si kjo ndaj ju ftoj te gjitheve te kontribuoni mme sa mundesi keni per Desaren. Le tja kthejme buzeqeshjen qe ka ngririe mes kate mureve te spitalit! Edhe minutat jane vendimtare, koha nuk pret. Të gjithë ata që kanë dëshirë e mundësi të kontribuojnë, janë të lutur të klikojnë në këtë link: https://www.gofundme.com/f/wa3u7-help-desara-docaj-fight-cancer


Për t’u bërë pjesë e grupit të "ShkodraWeb Media" mjafton të klikoni JOIN GROUP dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHKODRAWEB MEDIA ONLINE: https://www.facebook.com/groups/shkodrawebportal