“Anulo 150 milion USD për 10 oligarkë…”, Basha i propozon plan me tre pika Ramës për situatën e pas termetit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha teksa prezanton tre pikat e planit të emergjencës për banorët e prekur nga tërmeti shkatërrimtar i mëngjesit të 26 nëntorit, i bën thirrje indirekt kryeministrit Edi Rama që të fokusojë energjinë dhe vëmendjen tek ata që kanë më shumë nevojë se kurrë për ndihmë!

Reagimi i plotë i Bashës:


Përgjatë këtyre ditëve të vështira, qëndrimet tona kanë qenë konstante. Ne mbështesim çdo përpjekje për të ndihmuar njerëzit e goditur, dhe ne kemi vullnetin për të ndarë idetë dhe planet tona me këdo që ka dëshirë të dëgjojë.

I bëj thirrje atyre që po e përdorin këtë kohë dhimbjesh dhe vuajtjesh për axhendën e tyre politike, ta fokusojnë energjinë dhe vëmendjen tek ata që kanë më shumë nevojë se kurrë për ndihmë!

Për këdo që ka vullnetin të dëgjojë, ky është propozimi ynë në këtë fazë të emergjencës:

© ShkodraWeb.com

ShkodraWeb Channel