Angela Merkel mbyll profilin personal në Facebook, tregon edhe arsyen e veprimit të saj…

Pas largimit nga drejtimi i CDU-së, kancelarja gjermane Angela Merkel, ka vendosur që të largohet edhe nga Facebook-u. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Merkel, përmes një video të publikuar në këtë rrjet social.

Angela Merkel falënderon përdoruesit për mbështetjen e dhënë, duke ju kujtuar se punën e saj si kancelare mund të vazhdojnë ta ndjekin. Ajo, njëkohësisht zbulon dhe arsyen e këtij vendimi.

“Ju e dini që unë nuk jam më kreu i CDU dhe kjo është arsyeja pse unë do të mbyll faqen në Facebook”, tha Merkel.

Loading...

Më shumë artikuj nga ShkodraWeb:

Përgjigje Edi Ramës, por pa e marrë shumë seriozisht…

ZYRTARE/ Pas 7 viteve rikthehet në Superligë shkodrani Armando Vajushi, goditja e rradhës e ekipit bregdetar…

Shqipëria e varfër…kush e tha, në vetëm dy ditë qeveria bën “rrush e kumbulla” 660 milion për Samitin e Majkos…

Close