Alfred Peza duhet te gjykohet si qytetar i thjeshte, gjykata nuk merr dot vendim

Është shtyrë procesi gjyqësor ndaj ish deputeti socialist Alfred Peza, pasi mungonin avokatët e tij mbrojtës dhe vetë ish deputeti. Gjykata ka caktuar avokat kryesisht që të mos pengohej procesi, ndërsa seanca e radhës pritet të zhvillohet më 25 shtator.
Prokuroria kërkon që dosja të kalojë në Gjykatën e Tiranës për gjykim, pasi Alfred Peza nuk është më deputet. Gjykata e Lartë nuk merr dot vendim pa prezencën e të pandehurit ose avokatit.
Ish- deputeti Peza hetohet në bazë të ligjit antimafia, për të paktën tre vepra penale, “Fshehje e të ardhurave”, “Pastrimi të produkteve të veprës penale” dhe “Refuzimi për deklarim, mosdeklarim, fshehja ose deklarimi i rremë i pasurive”. /balkanweb/
Loading...

Lini një Përgjigje

Postimet e fundit nga ShkodraWeb

Basha per marreveshjen me Ramen: Ai eshte vete problemi, nuk e kemi aleat

Kryetari...

Te rinjte pastrojne bregun e Liqenit te Shkodres, organizimi permes rrjeteve sociale

Të...

PD dorezon ne Kuvend kerkesen per komisionin e reformes zgjedhore por ka 3 kushte

Reforma...

Close