“Albcontrol” driblon Ballën, Balluku: Nuk disponojmë të dhënat e pasagjerëve të avionëve, deputeti të gjejë…

Pas akuzave të deputetit demokrat Ervin Salianji, drejtuar kryetarit të grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, se ky i fundit ka udhëtuar disa herë me Charter me Edmond Begon, i njohur si trafikant. ka ardhur reagimi edhe nga drejtoresha e Albcontrol. Belinda Balluku, drejtoresha e Albcontrol, në një status në Twitter, sqaron se Albcontrol nuk ka disponuar dhe nuk disponon të dhënat e pasagjerëve. Balluku shkruan se Salianji duhet të gjejë një tjetër burim për të vërtetuar deklaratën e tij për Ballën.

Reagimi i plotë:

#Albcontrol ofron navigimin ajror ne RSH. Albcontrol nuk ka disponuar ndonjehere e as nuk disponon te dhenat e pasagjereve, sepse ky informacion nuk eshte ne tagrin dhe interesin e operimeve qe kryejme. Deputeti Salianji te gjej burim tjeter per vertetesine e deklarates se tij.

Loading...

Më shumë artikuj nga ShkodraWeb:

Ish-kryetari i PS- së nuk pendohet për atë që bëri ndaj punonjësve të bashkisë, braktiset nga familjarët…

MINUTA E FUNDIT/ Operacion blic në Krujë, vihen në pranga 9 persona (emrat)…

Elvana Gjata u shpall në kërkim, motra e saj kthehet nga Gjermania në Tiranë- kjo është arsyeja…

Close