ALARM NE LONDER/ Dyshohet per nje bombe te dyte…

Pas ngjarjes së rëndë që ndodhi sot në stacionin ‘Green Parsons’, ku pas një shpërthimi në metro u plagosën 20 të plagosur, policia londineze është vënë në lëvizje për një tjetër bombë. ‘Daily Mail’ shkruan se oficerët janë duke kontrolluar për një tjetër objekt shpërthyes në një tren, pas sulmit të parë terrorist. Më herët u raportua se njerëz të tmerruar ‘vrapuan për jetën e tyre’ dhe u panë të mbuluara me gjak në fytyra dhe flokë të djegur.
 Policia e armatosur dhe zjarrfikësit thuhet të jenë të gjithë në stacionin perëndimor të Londrës ku kanë bërë të mundur edhe evakuimin e njerëzve. Sakaq, një kordon prej njëqind metrash u ngrit rreth stacionit dhe një helikopter policie ishte gjithashtu lart për te monitoruar zonën./balkanweb/