Aksident në aksin Laç- Lezhë, fuoristrada me të cilën udhëtonte një familje del nga rruga…

Një aksident me pasojë plagosjen e një personi ka ndodhur në aksin Laç-Lezhë. Sipas informacioneve të fundit, fouristrada ka humbur kontrollin dhe ka dalë jashtë rruge pranë Fushë Milotit.

Si pasojë e aksidentit ka mbetur e plagosur bashkëshortja e drejtuesit të automjetit bashkë me dy fëmijët e tyre. Shkak i aksidentit mësohet të ketë qenë mungesa e sinjalistikës.


“Një tjetër aksident sapo ka ndodhur pranë Fushë-Milotit në aksin Laç- Lezhë, ku një autoverurë fuoristradë ka humbur kontrollin duke dale jashtë rruge. Në autoveturë ndodheshin një familje nga Mirdita, çifti bashkëshortëve dhe dy fëmijët.

Nga aksidenti ka mbetur plagosur bashkëshortja e drejtuesit e cila është dërguar për mjekim. Shkak i aksidentit mungesa e sinjalistikës”, bëhet me dije nga deshmitarë në vendngjarje,