EMRI – Aksident fatal me makinën e marrë me qira, humb jetën në Itali shqiptari 35 vjeçar…

Makina del nga rruga dhe fillon një rrotullim të gjatë dhe të tmerrshëm në fushat e Castel Guelfo në zonën e Bolognese. Këto janë momentet e fundit të jetës së Saimir Hoxhës, i cili ndërroi jetë dje në mbrëmje në kabinën e një “Toyota Yaris” të marrë me qira. Përplasja e tmērrshme që nuk la rrugëdalje për 35 vjeçarin me origjinë shqiptare, me banim në zonën e Pisa-s, ndodhi rreth orës 7 pasdite përmes Medesano.


Nga rindërtimi i parë i asaj që ndodhi, bëhet me dije se shqiptari humbi kontrollin e automjetit pranë një kthesë mjaft të rrezikshme. Më pas, makina u rrotullua dhe rrëshqiti poshtë argjinaturës anësore. Më pas filloi të rrotullohej në fushë, mbase për tre herë. Përplasja, ishte fatale për Hoxhën.

Në vendin e ngjarjes shkuan menjëherë shërbimet e emergjencës, por për Saimir Hoxhën nuk mund të bëhej më asgjë. Në makinë me të, ishte edhe një 37 vjeçar shqiptar i cili u dërgua në spitalin e madh në Bolonjë jashtë rrezikut për jetën.

Për atë që ndodhi, shprehu keqardhje edhe kryebashkiaku i Castel Guelfo, Claudio Franceschi, i cili shkoi në vendin e aksidentit për të parë nga afër çfarë kishte ndodhur.

“Le të shprehim, në emrin tim dhe në emër të Administratës, ngushëllimet tona më të thella familjes së djalit. Ne jemi afër jush në trāgjedinë tuaj”.

Mbështet Shkodraweb Media në misionin e vet! FALEMINDERIT!

REKLAMAT NË KËTË FAQE, JANË I VETMI BURIM PËR TË GARANTUAR PAVARËSINË, PAANËSINË DHE PROFESIONALIZMIN E KËSAJ MEDIA. NËSE KENI MIRËSINË NË KËTO REKLAMA, JU NA JEPNI NJË MBËSHTETJE TË ÇMUAR! FALEMINDERIT!

Fibank Albania