74- vjecari ngacmon 41- vjecaren, adoleshenti ngacmon 36- vjecaren, kjo eshte Shqiperia!

Policia e Lushnjës ka nisur hetimet dhe ka proceduar penalisht në gjendje të lirë një 74-vjeçar me akuzën për ‘ngacmim seksual’. Sipas të dhënave zyrtare, janë referuar materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lushnjë për shtetasin me iniciale S.D., 74 vjeç, banues në Divjakë. Ndaj tij ka bërë kallëzim 41-vjeçarja me inicialet L.S., e cila ka pohuar në polici se ka qenë duke ecur në rrugë kur i moshuari e ka ngacmuar seksualisht. Menjëherë pas kallëzimi policia ka nisur procedimin ndaj tij.
Nderkohe, me datë 04.08.2017, shtetasja F.G, vjeç 36, me banim provizor në Elbasan, kallëzon se më datë 03.08.2017, në lagjen “5 Maj”, në afërsi të banesës, një djalë rreth 19 vjeç, me fjale i ka kërkuar të kryejë marrëdhënie. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Elbasan, për vlerësim.