20 vite burg per tre shtetas shqiptare te akuzuar per trafik droge…

Gjykata britanike ka dhënë dënimin me 20 vite burg për tre shtetas shqiptarë që akuzohen për trafik droge dhe pastrim parash.
Tre shqiptarët e dënuar janë Kristian Bujaj, 26 vjeç i cili u dënua me 6 vite burg, Klaudio Doroftei, 25 vjeç dhe Ermal Zina, 39 vjeç, të cilët u dënuan secili me 6 vite dhe 8 muaj burg.
Aksioni për kapjen e tyre u zhvillua më 7 shkurt të këtij viti, raporton “Wales Online” në banësën e tyre./BALKANWEB/
Gjatë kontrollit të ushtruar nga policia në vendin ku strehoheshin në Pentyn, në rrugën “Nesta”, shqiptarëve iu sekuestruan 6 mijë paund para cash, dy pako me kokainë tëpastër që kapnin vlerën e 200 mijë paundëve si dhe një peshore dhe celularë.